Grupa wsparcia szkolna

Dodany dnia: 2012-11-21 08:11:28

Informujemy Państwa, że w bieżącym roku szkolnym odbyły się dwa spotkania grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów ze szkół Powiatu Legionowskiego. Pierwsze spotkanie (dn. 09.10.2012r.) miało charakter organizacyjny. Po wstępnych ustaleniach dotyczących formuły uczestnicy zajmowali się aktualnymi problemami związanymi z pracą zawodową.

Z inicjatywy członków grupy na kolejne spotkanie (06.11.2012r.), mające na celu wyjaśnienie wątpliwości dotyczących organizowania pomocy psychologiczno - pedagogicznej na terenie szkół, została zaproszona dyrektor poradni  - Grażyna Okarska. Pani dyrektor odpowiadała na pytania związane z wydawanymi przez poradnię opiniami, orzeczeniami oraz zawartymi w nich zaleceniami. Na spotkaniu rozważano także, w jaki sposób nasza placówka może pomagać w rozwiązywaniu konkretnych problemów szkolnych. Wydaje się, że istotnym efektem rozmów będzie bardziej efektywna współpraca poradni ze szkołami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia (w dniu 11.12.2012r.), którego tematem bedą sposoby i metody pracy wykorzystywane na zajęciach terapeutycznych w szkołach.

Więcej informacji na temat Grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów szkolnych można znaleźć w dziale: Grupa wsparcia

« wróć do aktualności