Po konferencji

Dodany dnia: 2016-12-16 14:47:08

 

Zorganizowana przez poradnię konferencja poświęcona problematyce dziecka zagrożonego niedostosowaniem społecznym odbyła się 28 listopada 2016 r. w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie.

Merytorycznym uzasadnieniem tematu konferencji była waga problemu. Zagrożone niedostosowaniem społecznym są dzieci i młodzież z zaburzeniami zachowania, których objawy poważnie naruszają normy i zasady społecznego funkcjonowania.

Zaburzenia zachowania w postaci agresji werbalnej i fizycznej, niszczenia własności, kradzieży, kłamstw, zaniedbywania obowiązków i odmowy uczęszczania do szkoły, negatywnie wpływają na środowiska w których dziecko funkcjonuje (rodzina i szkoła), co skutkuje utrwalającą się wokół niego sytuacją konfliktową.


Inspiracją do zorganizowania konferencji było obserwowane z perspektywy realizowanej przez poradnię działalności, narastające zjawisko zaburzeń zachowania u dzieci, w stopniu uniemożliwiającym im funkcjonowanie w grupie klasowej. Dane z pracy orzeczeniowej poradni wskazują, że w ostatnich pięciu latach trzykrotnie wzrosła liczba orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych z powodu zagrożenia niedostosowaniem społecznym. Niepokojące jest zwłaszcza to, że coraz częściej problem dotyczy dzieci w młodszym wieku szkolnym.

 

Kliknij i zobacz pełną wersję artykułu opracowanego przez dyrektora poradni - p. Grażynę Okarską.

 

 

 

 

 

 

« wróć do aktualności