Szanowni Państwo

Dodany dnia: 2012-09-10 21:11:35

Planując pracę diagnostyczną w roku szkolnym 2012/2013, uwzględniliśmy taką ilość terminów badań psychologicznych, pedagogicznych i logopedycznych wykonywanych w tygodniu, żeby zgłaszane przez Państwa zapotrzebowanie realizować sprawnie i możliwie szybko.

Zgłoszenia na badania przyjmuje sekretariat poradni - można umówić się osobiście lub telefonicznie.

Indywidualne badanie psychologiczne oraz badanie pedagogiczne trwa trzy godziny, natomiast badanie logopedyczne dwie godziny. Na badanie dziecko zgłasza się zawsze z rodzicem, albo opiekunem prawnym. Przed badaniami wypełniacie Państwo wniosek o wykonanie badań, natomiast po badaniu wypełniacie wniosek o wydanie opinii.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uzyskaniem orzeczenia - składacie wniosek w tej sprawie kierowany do zespołu orzekającego poradni. Wniosek można złożyć w sekretariacie - wówczas wszelkie ustalenia dotyczące postępowania orzekającego odbywać się będą w drodze korespondencji.

Wzorem lat ubiegłych, wniosek o wydanie orzeczenia można złożyć u dyrektora poradni (przewodniczący zespołu orzekającego) w każdy poniedziałek w godz. 15 - 17 oraz w środę 13 - 15. Składając wniosek u dyrektora, uzyskacie Państwo informacje dotyczące przebiegu postępowania, ustalone zostaną terminy badań diagnostycznych potrzebnych do wydania orzeczenia oraz określony będzie termin posiedzenia zespołu orzekającego, na którym zapadnie decyzja w sprawie orzeczenia. Zgłaszanie się do dyrektora w sprawie wniosków o wydanie orzeczenia we wskazanych terminach nie wymaga zapisów.

Od 17 września wznawiamy w poradni DYŻUR psychologów. W bieżącym roku szkolnym dyżurować będzie 8-śmiu specjalistów (trzy razy w tygodniu po dwie osoby), co powinno ułatwić Państwu możliwość skorzystania z ich doraźnej pomocy z możliwością wyboru osoby, do której chcecie się zwrócić.

Dyżur odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godz. 16 - 18, zgłoszenia bez zapisów.

« wróć do aktualności