Terminy badań w poradni

Dodany dnia: 2011-03-26 20:38:40

W marcu wzrosła liczba zgłoszeń na indywidualne badania diagnostyczne w poradni. Z tego powodu terminy wykonywania badań wydłużają się.

Na badanie pedagogiczne, a także logopedyczne od zgłoszenia trzeba poczekać około 1,5 miesiąca – na dzień dzisiejszy dysponujemy terminami w połowie maja.

Czas oczekiwania na badanie psychologiczne nadal wynosi około 3 tygodnie.

Osobom, które zgłaszają się w dniu dzisiejszym – 25 marca, proponujemy wykonanie badania psychologicznego jeszcze przed świętami.

W ostatnim czasie wzrosła także liczba osób zgłaszających się z wnioskiem o uzyskanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania. Wydawanie orzeczeń traktujemy priorytetowo. Postępowanie orzekające trwa miesiąc – w tym czasie wykonywane są wszystkie potrzebne badania (psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne).

Z powodu większej liczby spraw orzeczeniowych, posiedzenia zespołu orzekającego w poradni od połowy kwietnia odbywać się będą 2 razy w tygodniu: we wtorki i w środy.

Mimo wzrastającej liczby zgłoszeń, podejmujemy starania, żeby sprawnie realizować zadania diagnostyczne i terminowo wydawać klientom poradni opinie i orzeczenia.

« wróć do aktualności